DRENAJ SİSTEMLERİ

Drenaj Sistemleri

Doğru şekilde uygulanmış bahçe drenaj sistemleri ile bahçeleriniz güven altında.

Drenaj temellerde, konutları yüzeysel ve yeraltı, sularının yol açacağı zararlardan korunmak amacı ile yapılan su ve nem yalıtımı yapabilen özel bir uzmanlık işidir. Genel bir ifade ile temellerdeki nem – su yalıtımı yeraltı yüzey ve sızıntı sularının yanı sıra kar ve buzun erimesinden oluşan, sulardan binayı korumak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Konutların temelleri su yalıtımı katmanı oluşturulmadan tamamlanmışsa, suya karşı koruma ancak perde duvarlarda yapılacak yalıtım katmanı ve binayı çepeçevre saracak drenaj hattıyla mümkün olacaktır. Drenaj hattının tıkanmaması bu tip yalıtımlarda hayati ,önem taşımaktadır. Temel su yalıtımlarında polimer bitüm membranlarla su yalıtımı yapılırken, iki kat membranla uygulama yapılması ve bu membranların polyester keçe taşıyıcılı olması tavsiye edilmektedir.Su ,yalıtımının toprakla temas ettiği bölümlerde, noktasal zedelenmeleri engellemek üzere bir koruyucu tabaka oluşturulması gerekmekte ve aslında zor ve kritik bir uygulama olan temelde su yalıtımı işleminde, yalıtımın ana prensibi olan drenajlı, yalıtım uygulaması gerekmektedir. Drenaj, yalıtım, kaçakları oluşması halinde sızıntı sularını en aza indireceği gibi, uygulama sırasında da kuru bir yüzeyde çalışılmasını sağlamaktadır.

 

Ancak unutulmaması gereken bir gerçek de drenajın hiçbir zaman yalıtım yerine geçmeyeceğidir. Her ne kadar drenaj işlemi modern malzemeler yardımıyla gerçekleştirilse de yalıtıma, suyun ulaşma ihtimali bulunmaktadır. Temel su yalıtımı uygulamalarında drenaj suyun basıncını düşürme görevini üstlenmektedir. 

İstanbul bahçe drenaj sistemleri uygulayan firmalar arasında en çok tercih edilen peyzaj firması Nefes Peyzaj. Rulo çim öncesi muhakkak bahçe drenaj sistemi kontrol edilmelidir.

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın
  • Konaklar Mahallesi Kavakyolu Sokak No:15 Beşiktaş - İSTANBUL
  • Gsm : 0532 055 90 32
  • info@nefespeyzaj.com
Hemen Arayın Teklif Alın